هدلایت H7

در این مطلب قصد داریم شما را با هدلایت h7 و انواع هدلایت h7 اشنا کنیم و سوالاتی که به ذهنتان میرسد را پاسخ بدهیم . سوالاتی مانند هدلایت چیست، قوی ترین هدلایت H7 ،هدلایت H7 فیلیپس ،  هدلایت H7 لنزو ، و اینکه هدلایت H7 برای چه ماشینی هست ?

هدلایت چیست؟ به زبان ساده، هدلایت به لامپ های نسل جدید خودرو گفته می شود. لامپ های پر نور و قوی که این روز ها مورد توجه بسیاری از صاحبان خودرو قرار گرفته است. نور دهی هدلایت ها به خاطر بهره گیری از تکنولوژی ال ای دی و اس ام دی، قوی و در عین حال نسبت به لامپ های مشابه مانند زنون از مزیت هایی برخوردار است.

انواع هدلایت خودرو

هدلایت‌ها انواع مختلفی دارند که در شدت نور دهی و توان مصرفی با هم تفاوت دارند. بهتر است بدانید که شدت نور دهی با واحد لومن (LM)، و توان مصرفی با واحد وات (w) مشخص می‌شود و به طور متوسط شدت نور دهی یک لامپ معمولی برابر با ۳۸۰۰ لومن می‌باشد.هنگام خرید هدلایت باید به این نکته توجه کنید که توان مصرفی لامپ‌های رایج در هر خودرو متفاوت است. این بدان معناست که توان مصرفی مهم است ولی می‌تواند تغییر کند. توان رایج در بین لامپ‌ها معمولاً ۴۰ وات است. با فرض اینکه برای پروژکتورها که محفظه‌ی آن‌ها نسبت به کاسه چراغ کوچک‌تر است، توان ۳۰ وات یا نهایتاً ۴۰ وات مناسب باشد، توان ۸۰ وات باعث سوختن و از بین رفتن سوکت لامپ و آب شدن آن می‌گردد. به همین دلیل در صورت انتخاب هدلایتی با توان بالاتر باید توان سیم و سوکت پایه لامپ هم بالاتر برده شود. در طراحی بعضی از هدلایت‌ها از ۴ عدد SMD استفاده شده که به آن‌ها چهار طرفه می‌گویند و در بعضی دیگر ۲ عدد SMD به‌ کار رفته که به نام دو طرفه شناخته می‌شوند.

 

هدلایت ماشین

 

هدلایت H7

هدلایت H7 نوعی دیگر از این وسیله است که برای گستره‌ی وسیعی از خودروها نظیر محصولات متعددی از کمپانی‌های هیوندای، کیا، ایران خودرو، سایپا و… مناسب است. عبارت ” H7 ” در واقع به نوع پایه‌ی این محصول اشاره دارد. همین مسئله در مورد هدلایت H4 نیز صدق می‌کند. در واقع هدلایت H4 دارای زیرمجموعه‌ی وسیعی از انواع این محصول است که دارای پایه‌ی نوع H4 می‌باشند.

هدلایت H7 

معمولاً قدرت و کیفیت نور چراغ جلوی خودرو برای همه رانندگان مهم است و اکثراً به دنبال لامپی با نور بیشتر و نور زیباتر هستند. لامپ های هدلایت به عنوان نسل جدید لامپ خودرو بدلیل میزان نوردهی زیاد (چند برابر لامپهای فابریک خودرو) و نور خوشرنگتر مورد استقبال قرار گرفته است. این لامپها برای خودروهای مختلف موجود و میتوان از آن با توجه به نوع لامپ به عنوان نور پایین، نور بالا و پرژکتورها استفاده نمود. همچنین برخلاف لامپهای زنون که پس از روشن شدن چند ثانیه طول میکشد تا به ماکزیمم میزان نور لامپ برسد، لامپهای هدلایت این مشکل را حل کرده و مانند لامپهای استاندارد خودرو بلافاصله پس از روشن شدن لامپ میتوان نهایت نوردهی را از آن انتظار داشت و هیچگونه تاخیری نخواهد داشت. قدرت نوردهی لامپهای هدلایت معمولاً 2 تا 3 برابر لامپهای فابریک خودروها میباشد و رنگ نور این لامپ نیز سفید است. این نوع محصول می تواند از نوع H7 باشد و جعبه آن حاوی دو عدد لامپ هدلایت برای چراغ جلوی خودرو است.

 

هدلایت مناسب خودروی شما و قوی ترین هدلایت h7

شما می‌توانید بسته به نوع نیاز، نوع ماشین و بودجه خود هدلایت مناسب خود را انتخاب نمایید. هنگام خرید هدلایت توجه به چند مورد بسیار مهم است. این موارد شامل نوع پایه لامپ، نوع چیپ، نوع فن، تعداد ضلع نور ده و نوع درایور می‌باشند. پایه لامپ درواقع همان سوکت لامپ است. که بسته به نوع خودرو و نوع لامپ (نور بالا، نور پایین، پرژکتور) متفاوت می‌باشد. بنابراین پیش از اقدام به خرید هدلایت نیاز است حتماً از نوع پایه‌ی هدلایت اتومبیل خود مطلع باشید.

در رابطه با نوع چیپ باید بدانید چیپ‌های LED هدلایت‌ها به سه دسته  CSP، COB  ،SMD  تقسیم می‌شوند و هریک از آن‌ها خصوصیات خاص خود را دارند. کاربر می‌بایست با توجه به نیاز خودرو و بودجه‌ی خود، مناسب‌ترین نوع را انتخاب کند. همچنین در مورد نوع فن باید بگوییم که هدلایت‌ها به دو دسته‌ی فن‌دار و بدون فن تقسیم شده و هدلایت‌های فن‌دار، نور قوی‌تری دارند. دلیل این امر هم آن است که وقتی از یک فن برای خنک کردن هدلایت استفاده شود توان خروجی هدلایت افزایش پیدا می‌کند. البته لازم به ذکر است که نصب هدلایت‌های فن‌دار مقداری پیچیده‌تر از انواع بدون فن آن است. حتماً باید با کمک افراد دارای تجربه در این زمینه انجام شود.

 

mzm
می 15, 2021
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.